А ти любиш горіхи? Або, можливо, відчуваєш важкість у шлунку після їх вживання?
Все тому, що в сухому вигляді горіхи знаходяться в стані «сплячки» і тому, практично, не засвоюються організмом. Як і зерна, горіхи містять в собі фітинову кислоту, яка захищає їх від хижаків і проростання в несприятливих умовах. Саме вона ускладнює процес їх переробки, заважає процесу засвоєння вітамінів і мінералів і дає сухим горіхів гіркий присмак.
У замочених горіхах змінюється хімічний склад, а кількість ферментів зростає в два рази! Вони набувають солодкий присмак, а вода виводить з них все інгібітори, тим самим витягаючи гіркоту!
Замочувати горіхи досить легко, потрібно залити їх чистою водою на ніч, а вранці її злити і добре промити горішки. І пам’ятайте, чим твердіше горіх – тим довше потрібно його замочувати!
Нижче наводжу для Вас час замочування (активації) для різних видів горіхів:
Міндаль- 2-12 годин
Грецкій- 4-8 годин
Кешью- 2-3 години
Фундук – 8 годин
Пекан – 6 годин
Бразільскій- 3 години
Фісташки – 8 годин
( 4 коментарів )
Аґрус дуже смачний і корисний, але є його можна не всім: не можна вживати аґрус при виразковій хворобі шлунка і 12-палої кишки, ентеритах, колітах, проносах, захворюваннях нирок у стадії загострення. Особливо часто викликають загострення захворювань шлунково-кишкового тракту кісточки і шкірка ягід аґрусу. При цукровому діабеті не рекомендується їсти зрілий аґрус солодких сортів.
Дуже цікава інформація і доповнення. Дякую!)
Good post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon everyday. Its always interesting to read articles from other authors and practice something from other sites.
I am very glad that the work I have done and the experience gained has helped you, and possibly someone else!) Thank you for your feedback and enjoy! Sincerely, the author, Eleonora Vasina